Saç ve Tırnak Kesmek

Saç ve Tırnak Kesmek

  • Soru: Kesilen saç ve tırnakları bize gömün diye tavsiye ediyor, büyüklerimiz. Böyle bir şey var mı, uygun mu? Kesilen saç ve tırnakları ne yapmalıyız?
  • Cevap: İslam temizliğe çok önem vermiştir. Tırnak kesmek, saç kesmek bir temizliktir onları da bir araya toplayıp herhangi bir yere gömmek daha uygundur. Tırnak ulu orta kesilmemeli. Yere dökülmemesine dikkat edilmeli. Yemeklere karışabilir, insanın namaz kıldığı zaman secde yerine de gelebilir, insanın ağzına da girebilir, her türlü tehlikeden korunmak için onları gömmek daha evladır. Günümüzde gömme imkânı bulamayan özellikle büyük şehirlerde yaşayan insanlar bu tür çöpleri ayrı bir poşete itinayla koyup çöpe de atabilirler..

  • Soru: Gece tırnak kesilir mi?
  • Cevap: Kesilir, ama karanlıkta tabi tırnak kesilmez. Yani geceleyin tırnak kesilmez diye bir şey yok. Eskiden elektrik yaygın olmadığından karanlıkta tırnak kesmek mahzurlu görülmüş. Buna engel olmak için halk arasında böyle bir kanaat gelişmiş. Kısaca gece veya gündüz tırnaklar kesilebilir. Sıhhat açısından zararı olabileceği için söylemiştir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

 
stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk max maillots max maillots max maillots max maillots max maillots peuterey outlet peuterey outlet peuterey outlet online peuterey outlet online peuterey outlet online woolrich outlet woolrich outlet online woolrich outlet online woolrich outlet online stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk moose knuckles moose knuckles sale pop canvas art oil paintings stone island outlet stone island uk stone island outlet stone island outlet 2018
Scroll To Top