Oruç

Oruç

Soru: Oruçla ilgili bir soru sormak istiyorum. Ramazanda her gün ayrı ayrı niyet etmek gerekir mi?

Cevap: Evet her gün için ayrı bir niyet şarttır.


Soru: Peki sahura kalkmak bir niyet midir?

Cevap: Niyettir. Sahura kalkmak bir niyettir. O zaman ayrıca niyet etmeye gerek yoktur.


Soru: Kadın hayız halinde iken temizlenmeden geceleyin yani fecir dogmadan oruca niyet etse, bu niyeti geçerli olur mu?

Cevap: Muteber olur ve oruç tutabilir.


Soru: Peki fecir doğmadan önce herhangi bir sebeple cünüp olan bir insan bu şekilde sabahlarsa orucunda herhangi bir sıkıntı olur mu?

Cevap: Hayır olmaz. Yıkanır namazını kılar.


Soru: Peki gündüzleri uyurken ihtilam olsa

Cevap: Kalkar gusül eder orucuna bir zarar gelmez. Çünkü o kendinde değildir.


Soru: İftarla ilgili bir şey sormak istiyorum. Bunu da genelde çok sorarlar. Akşam namazını kılmadan önce iftar etmek daha mı eftaldir?

Cevap: Akşam namazını kılmadan önce iftar etmek daha eftaldir. Müstehaptır. Çünkü aklı yemekte kalır. Peygamber Efendimiz (sav) bunu daha uygun görmüştür.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

 
stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk max maillots max maillots max maillots max maillots max maillots peuterey outlet peuterey outlet peuterey outlet online peuterey outlet online peuterey outlet online woolrich outlet woolrich outlet online woolrich outlet online woolrich outlet online stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk moose knuckles moose knuckles sale pop canvas art oil paintings stone island outlet stone island uk stone island outlet stone island outlet 2018
Scroll To Top