Mübarek Bir Sefer Güzel Bir Rehber

İslam, hayat dinidir. Huzur, refah, saadet, birlik beraberlik, kardeşlik, sevgi saygı dinidir. İslam, hayat düşmanlarıyla savaştır. Aydınlığın karanlıkla; sıhhatin hastalıkla; aklın gafletle; ilmin cehaletle; kemâlin noksanlıkla; genişliğin darlıkla; aşk ve şuurun donukluk ve sönüklükle savaşı gibi… İslam, bu modern cahiliyye hayatının vazgeçilmez alternatifidir.

Adalet, hoşgörü, arınma, güzel ahlak, hak ve hukuka riayet ondadır. İnsanoğlu huzuru arıyor. İnsanoğlu bir çıkış arıyor. İnsanoğlu bir kurtarıcı arıyor. Kurtuluş İslam’dadır. Kurtuluş Kur’an’dadır. İnsanoğlunun aklı durmuştur. Beşer aklı artık yeni bir ideoloji üretememektedir. En son denenmekte olan şey, şehevî arzuların hegemonyasında bir hayattır. Yani hayvanî hayat; kazan-ye-iç-yat-eğlen…

İslam, hayatın bütün meselelerine çözüm içeren kapsamlı bir nizamdır. O, devlettir. O, vatandır, ümmettir, bütün bir insanlıktır. O ahlaktır, kuvvettir, rahmettir, adalettir. O kültürdür, kanundur, ilimdir, yargıdır. O cihaddır, davettir, ordudur. O dosdoğru bir inançtır.

2 yorum

  1. Rabbim canına sağlık verip ömrünü uzun eylesin. Allah c.c. bizi senden ayırmasın. Amin…

  2. rabbim sultanımızın himmetinden ayırmasın rabbim c.c şeyhimizi bize bağışlasın

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

 

Scroll To Top