Kuran-ı Ücret Karşılığında Okumak

Kuran-ı Ücret Karşılığında Okumak

  • Soru: Kur’an ücretli okutulabilir mi? Yani bir hatim okutmak istiyorum ben. Gidiyorum bir hoca efendiye: “Alın size şu kadar para, bana Kur’an okuyun” böyle bir şey var mı hocam? Böyle bir şey olabilir mi?
  • Cevap: Hatim için pazarlık yapılması kesinlikle haramdır. Bu şekilde ücret talep edilmesi haramdır. Fakat pazarlıksız olarak bir miktar verilmişse bunun bir sakıncası yoktur.

  • Soru: Ölçülere dikkat etmek lazım.
  • Cevap: Evet, Kur’an’ı Kerim ücret karşılığı okunamaz. Bedel biçilemez.

  • Soru: Ama ben okutmuşum gönlümden şu kadar bedel geçmiş
  • Cevap: Kur’an’ı Kerim okudu diye değil içimden geldi şu kadar hediye vermek istiyorum diye verilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

 
stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk max maillots max maillots max maillots max maillots max maillots peuterey outlet peuterey outlet peuterey outlet online peuterey outlet online peuterey outlet online woolrich outlet woolrich outlet online woolrich outlet online woolrich outlet online stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk moose knuckles moose knuckles sale pop canvas art oil paintings stone island outlet stone island uk stone island outlet stone island outlet 2018
Scroll To Top