Kadının Akrabasıyla Görüşmesi Yasaklanabilir Mi ?

Kadının Akrabasıyla Görüşmesi Yasaklanabilir Mi ?

  • Soru: Bir kimse eşinin akrabalarıyla görüşmesini yasaklayabilir mi?
  • Cevap: Kesinlikle kişi böyle bir yasaklama koyamaz. Anne ve babasını ziyaret etmek mecburiyetindedir, men edemez. Çünkü bu inada girer, adamın öfkesinin eseridir. Bir erkek, eşinin ana-baba, kardeşiyle görüşmesini yasaklayamaz.

  • Soru: Hakikaten günümüzde çoğu yerde duyuyorum: “Ben erkeğim, benim dediğim olacak, senin annen ve babanla aram yok, gitmeyeceksin.” Beyin hanımı ile arasında bir mevzuu var, hanımına kızdığında veya akrabalarına kızdığında kendi kendine yasaklar getiriyor. Sizin söylediğiniz den şunu anlıyoruz: Böyle bir yasak koymaya hiçbir erkeğin hakkı yoktur kadının en doğal, en tabi hakkıdır. Peki, şunu diyebilir miyiz: “Sen eğer hanımın anne ve babası ile geçinemiyorsan görmek istemiyorsan, onlarla görüşmeleri senin evinde olmasın ama hanımını da görüşmekten men edemezsin, değil mi?
  • Cevap: Men edemezsin en azından haftada bir defa kısa zamanlar da dahi olsa o kadının ana ve babasını ziyaret etmesi vaciptir. Çünkü Peygamber Efendimiz (sav) ana-babayı ziyareti emrediyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

 
stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk max maillots max maillots max maillots max maillots max maillots peuterey outlet peuterey outlet peuterey outlet online peuterey outlet online peuterey outlet online woolrich outlet woolrich outlet online woolrich outlet online woolrich outlet online stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk moose knuckles moose knuckles sale pop canvas art oil paintings stone island outlet stone island uk stone island outlet stone island outlet 2018
Scroll To Top