Gayrimüslimin Bayramını Kutlamak

Gayrimüslimin Bayramını Kutlamak

  • Soru: Gayri Müslimlerin kutladıkları bazı resmi günler var biliyorsunuz. Bu günlerde Müslümanların bu günlere uyarak hediyeleşmesi, kutlaması doğru mudur? Bu bayram veya kutlamalara müslümanlar katılabilir mi? Bunlar hakkında ne diyorsunuz bunları yapabilir miyiz, bu günlerde bizler de hediyeleşebilir miyiz? Bunların bu günlerini kutlayabilir miyiz?
  • Cevap: Çok güzel bir konuya temas ettiniz. Emekli olduktan sonra Ramazan aylarında Almanya’da gidip birkaç ramazan kaldım. Türkiye’de Noel’i kutladığımız zaman Hıristiyanlar bize ne diyor, biliyor musunuz? Diyorlar ki: “Müslümanlar, neden bizim bayramımızı kutluyorsunuz? Sizin de bayramlarınız var mübarek günleriniz, kurban bayramınız, ramazan bayramınız var biz neden kutlamıyoruz da, siz bizim günlerimizi kutluyorsunuz?” Gayrimüslimlerin bayramını kutlamak haramdır. İslam’da bu ön görülmemiştir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

 
stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk max maillots max maillots max maillots max maillots max maillots peuterey outlet peuterey outlet peuterey outlet online peuterey outlet online peuterey outlet online woolrich outlet woolrich outlet online woolrich outlet online woolrich outlet online stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk moose knuckles moose knuckles sale pop canvas art oil paintings stone island outlet stone island uk stone island outlet stone island outlet 2018
Scroll To Top