Fetva Vermenin Kuralları

  • Soru: Fıkhî meseleler hakkında fetva veren kimseler nelere dikkat etmelidirler? Kimler fetva vermeli? Bu konular hakkında şu an herkes konuşuyor, çıkan konuşuyor, bir televizyon ekranı bulan konuşuyor. Şöhret kazanmak için herkes özellikle fıkhî konularda fetva verir oldu. Fetva verebilecek bir âlimin nelere dikkat etmesi gerekir?
  • Cevap: Fıkhî meseleler çok derin ve ince meselelerdir. Herkes kendi indi fikrine göre fetva veremez. Yetkili ağızlardan, yetkili kişilerden, fıkıh âlimlerinden öğrenmek daha evladır. Hani siyasilerden bazı kişiler derler ya ‘bu benim kendi fikrimdir kendi yorumumdur, bu başkalarını ilgilendirmez.” Bunu diyebilir. Ama fıkhın herhangi bir hükmünü değiştiremez. Ne bir şey ekleyebilir nede eksiltebilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

 
stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk max maillots max maillots max maillots max maillots max maillots peuterey outlet peuterey outlet peuterey outlet online peuterey outlet online peuterey outlet online woolrich outlet woolrich outlet online woolrich outlet online woolrich outlet online stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk moose knuckles moose knuckles sale pop canvas art oil paintings stone island outlet stone island uk stone island outlet stone island outlet 2018
Scroll To Top