Bira İçmek

Bira İçmek

  • Soru: Herkes içkinin haram olduğunu biliyor ve kabul ediyor ama bira konusunda bazı şaibeler var. Arap ülkelerinde -Arabistan da dâhil- biranın alkolsüzünü çıkarmışlar, alkol içmeye alışmış insanlara vermek için. Arabistan’da buna da şahit olduk biz. Şimdi bira içmenin hükmü nedir hocam?
  • Cevap: Bira, İslam’da haramdır, alkollü içkiye dâhildir. Bira da haramdır, içilemez ve bira genel kaideler içinde haramdır. Alkol içeren bütün içecekler haramdır. Peygamber efendimiz (sav): “Çoğu sarhoş eden içeceklerin azı da haramdır” buyurmuştur.

  • Soru: Alkolsüz bira icat edilmiş, bu da haram mı?
  • Cevap: Peygamber Efendimiz (sav), “Şüpheli şeylerden sakının” buyurmuştur. O da bir nevi teşviktir. Biranın alkolsüzünü içen alkollüsünü de içer. Alkolsüz bira tamamen bir tuzaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

 
stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk max maillots max maillots max maillots max maillots max maillots peuterey outlet peuterey outlet peuterey outlet online peuterey outlet online peuterey outlet online woolrich outlet woolrich outlet online woolrich outlet online woolrich outlet online stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk moose knuckles moose knuckles sale pop canvas art oil paintings stone island outlet stone island uk stone island outlet stone island outlet 2018
Scroll To Top