Beyazlamış Saç ve Sakal

Beyazlamış Saç ve Sakal

  • Soru: Saç ve sakallarda yaşlandıkça beyazlama oluyor biliyorsunuz. Genelde bariz olarak erkeklerde daha çok görülüyor. Kesiyorlar, koparıyorlar falan. Bu caiz midir hocam?
  • Cevap: Peygamber Efendimiz (sav)’den bir misal verelim buna. “Siz saçınızdaki sakalınızdaki beyazları koparmayın. Bilirseniz o sizin için bir nurdur” buyurmuştur. Ama bunun yanında saçını sakalını kına ile boyayabilir. Dinimizin izin verdiği bir boya ile boyayabilir, ama koparmak caiz değildir. Allah Resulü onu yasaklamıştır. “Bilirseniz sizin için bir nurdur” buyuruyor. Çünkü sakal ve saçın ağarması, ölümün habercisidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

 
stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk max maillots max maillots max maillots max maillots max maillots peuterey outlet peuterey outlet peuterey outlet online peuterey outlet online peuterey outlet online woolrich outlet woolrich outlet online woolrich outlet online woolrich outlet online stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk moose knuckles moose knuckles sale pop canvas art oil paintings stone island outlet stone island uk stone island outlet stone island outlet 2018
Scroll To Top