Ana Baba ve Evlat İlişkisi

Ana Baba ve Evlat İlişkisi

  • Soru: İslam dininde anne-babayı, evladı ücretle çalıştırabilir mi? Diyelim bir evladın bir iş yeri bir atölyesi var. Bu atölyesinde, bu işyerinde anne ve babasını ücretle tutabilir mi, çalıştırabilir mi? Çalışmazsanız size para vermem, hizmet etmem diyebilir mi?
  • Cevap: İslam dininde ana babayı ücretli çalıştırmak, çalışmak zorunda bırakmak doğru değildir. Hoş görülmemiştir ve İslam’da yasaktır. Hiçbir evlat ana babasına bakmama gibi bir lükse sahip değildir. Ölünceye kadar onlara bakmak, onlara hizmet etmek mecburiyetindedir. Peygamber Efendimiz (sav)’e sormuşlar; “Ya Resulallah, ‘hayatta olan anne babalarımıza ikramda bulunun onlara hizmet edin onların gönüllerini alın, gönüllerini hoş edin’ buyurdunuz. Peki, ölmüşlere ne yapalım?” Peygamber Efendimiz (sav) “Onlara da hayır dua edin evladın vazifesi budur.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

 
stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk max maillots max maillots max maillots max maillots max maillots peuterey outlet peuterey outlet peuterey outlet online peuterey outlet online peuterey outlet online woolrich outlet woolrich outlet online woolrich outlet online woolrich outlet online stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk moose knuckles moose knuckles sale pop canvas art oil paintings stone island outlet stone island uk stone island outlet stone island outlet 2018
Scroll To Top