Ahirette Kafirlerin Durumu

dini3

Namaz yok, oruç yok, hac yok, hiçbir ibadet yok. Peki sen nesin? Sen hayvan mısın? Hayvanı hayvan olarak yaratmış. Ama hayvan gibi yaşayan hayvandan da aşağıdır buyuruyor Cenab-ı Hak.

“Andolsun, biz cinler ve insanlardan birçoğunu cehennem için yaratmışızdır. Onların kalpleri vardır, onlarla kavramazlar; gözleri vardır, onlarla hakkı görmezler; kulakları vardır, sağırdır onlarla hakkı işitmezler. İşte onlar hayvanlar gibidir; hatta hayvanlardan da aşağıdırlar. İşte asıl gafiller onlardır. ARAF: 179 Hayvanlara ne cennet var ne de cehennem, toprak olacaklar.” O kafirler, o Allah düşmanları, İslam düşmanları, Peygamber düşmanları, Cenab-ı Hakkın, hayvanları haşredeceğini ve ardından toprak olduğunu görecekler. Ama onlar o günde, o mahşer gününde o azabı gördükleri zaman, o cehennem onların üzerine şiddetle geldiği zaman, onlar Cenab-ı Hakka ne diyecekler biliyor musunuz? “Ya Rabbi, ne olur bizi de hayvan yap, domuz yap, maymun yap, canavar yap. Bizi de toprak et. Yeter ki cehenneme koyma bizi.”

O kafirlere, “Susun köpekler” diyecek Yüce Allah. Meleklere: “O köpeklerin ağızlarını tıkayın, onların sesleri bana gelmesin” diye emredecek. “Sizi insan yarattım, en güzel bir biçimde halkettim. Size peygamber gönderdim. Size Kur’an gönderdim, size haberlerimi gönderdim” diyerek dünyada Allah’ın peygamberlerini, aytetlerini kabul etmeyen kafirlere, zalimlere Cenab-ı hak soracak.

“O küfredenler, bölük halinde cehenneme sürülür. Nihayet oraya geldikleri zaman cehennem kapıları açılır, cehennem bekçileri onlara: “Size, içinizden Rabbinizin âyetlerini okuyan ve bugüne kavuşacağınızı ihtar eden peygamberler gelmedi mi?” derler. “Evet geldi” derler ama, azap sözü kâfirlerin üzerine hak olmuştur.” ZÜMER: 71

O zalimler: “Ya Rabbi, bizi dünyaya geri gönder. Sana iman edelim. Salih kullarından olalım” diyecekler ama, Cenab-ı Hak onlarla konuşmayacak. O zalimleri topyekün cehenneme atacak.

Kafirler, zalimler “Ya Rabbi! Biz hata ettik, kusur ettik. Senin herşeyin hakmış. Bizi bir kez daha geri gönder dünyaya. Sana iman edip amel-i salih işleyelim” diyeceklerdir.

Cennet köşkleri vardır, salih kişiler için hazırlanmış. Bu dünyada yapmış olduğu iyilikleri, hayır ve hasenatları, verdikleri sadakaları, hacları, ibadetleri, namazları, zikirleri, tespihleri, tevhidleri hepsi toplanacak bir araya. Allah’ın, senin ibadetine ihtiyacı olduğunu düşünüyor musun? Allah herşeyden münezzehtir. Senin ihtiyacın var. Seni kul olarak halk etti, yarattı Allah. Sana görev verdi. Ey mümin kulum, madem ki bana iman ettin, salih amel işledin, namaz kıldın işte sana cennet.

“Onlar gayba inanırlar, namaz kılarlar, kendilerine verdiğimiz mallardan Allah yolunda harcarlar. BAKARA: 3 Eğer namazı kılar, zekatı da verirsen, Allah’ın vermiş olduğu nimetlerden de Allah yolunda infak edersen o sevabların karşılığında sana cennet var cennet. Cennet bedava değil. Sırt üstü yatacaksın, ‘ben de Allah’a inanıyorum, Peygamber de insandır ben de insanım’ diyeceksin sonra da cenneti umacaksın.

Cehennemde ise, gözlerinden parıl parıl ateşler saçan, pis kokulu, uzun dişli azap melekleri çıkar kâfirin karşısına. Cenab-ı Hakk, o azap meleklerine neyi emretmişse onu yerine getirirler. Onlarda acıma hissi yok. Mesela cehennemde yanan kâfirler o azap meleklerine yalvaracaklar: “Ne olur bizi bir anlık da olsa buradan çıkarın da rahatlayalım.” “Yok, biz emri öyle almadık. Biz devamlı size azap emri aldık.” “Ne olur bir su verin.” Nerden su getirilecek? Cehennemde bir ağaç var; zakkum ağacı. Onun dibinden zakkum suyu çıkıyor.

“Elbette bir ağaçtan, zakkum ağacından yiyeceksiniz. Karınlarınızı ondan dolduracaksınız. Üstüne de kaynar sudan içeceksiniz. Susamış develerin suya saldırışı gibi içeceksiniz. İşte ceza gününde onlara sunulacak ziyafet budur!” VAKIA: 52-56

 Onlar yudumlayacak, boğazlarından aşağı gitmeyecek. Kızgın su, cehennemde kızdırılmış, hem de zehirli. İşte başörtüsüne ve Kur’an’a karşı çıkanlar, Müslümanları kâfirlerin kucağına itenler o acı sudan içecek. Haberleri olsun; Allah’ın torpili yok, Allah’ın şakası yok. İslam’dan taviz verdin mi, azabı hak ettin demektir. İslam’dan taviz yok.

Eşşeyh Hacı Hafız Mustafa ÖZGÜR (K.s)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

 
stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk max maillots max maillots max maillots max maillots max maillots peuterey outlet peuterey outlet peuterey outlet online peuterey outlet online peuterey outlet online woolrich outlet woolrich outlet online woolrich outlet online woolrich outlet online stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk stone island outlet uk moose knuckles moose knuckles sale pop canvas art oil paintings stone island outlet stone island uk stone island outlet stone island outlet 2018
Scroll To Top